Nowość: zamek Gerda RIM 6000 S w nowym, szwajcarskim wymiarze bezpieczeństwa – cena bez zmian!

GERDA RIM - Szwajcarska technologia

Gerda RIM 6000 zamiennik

Musisz wymienić wkładkę GERDA RIM 6000 S, przeszkadza Ci długi klucz rurkowy do zamka, chcesz poczuć się znów bezpiecznie we własnym mieszkaniu, a masz stary zamek i cylinder RIM 6000S?
Nie zastanawiaj się – kup zamiennik wkładki GERDA RIM 6000S KESO szwajcarskiej produkcji z czteroma kluczami i kartą bezpieczeństwa – cena bez zmian – jednakże w nowy wymiarze bezpieczeństwa!

Wkładka cylindryczna Gerda RIM 6000 S lub jego szwajcarski zamiennik KESO Omega2 możesz kupić w naszym sklepie internetowym, w sklepie stacjonarnym lub zamówić usługę wymiany wkładki w drzwiach bezpośrednio u nas. Zamawiając usługę u nas możesz być pewien profesjonalnej obsługi, szybkiej wymiany oraz gwarancji montażu, którą zapewniamy naszym klientom 7 dni w tygodniu. Możesz nam zaufać – jesteśmy na rynku od ponad 25 lat, a lista naszych klientów, którzy nam zaufali (tutaj) mówi sama z siebie.
Dołącz i Ty do grona naszych zadowolonych klientów!

zamow fachowca

Gdzie kupić zamek / wkładkę Gerda Star S

 

kup wkładke

Wkładkę można kupić u nas w sklepie internetowym (www.kupzamek.pl)

BĘBENEK GERDA RIM 6000 DO DRZWI GERDA S

 

Gerda Rim w sklepach

w naszych sklepach z zamkami:

Gdańsk ul. Gałczyńskiego 20
Katowice ul. Morcinka 11-13
Łódź ul. Pojezierska 32
Poznań ul. Murawa 37c/L5
Wrocław ul. Traugutta 144

oraz w biurze:
Warszawa Al. Jerozolimskie 214

Sklepy z wkładkami Gerda Rim

Zakup zamków KESO RIM 6000 S lub zamówienie usługi wymiany wkładki GERDA RIM 6000 jest możliwe bezpośrednio u naszego technika
W miastach:
– Gdańsk – Gdynia – Sopot
– Gliwice – Zabrze
– Katowice i okolice
– Kraków
– Łódź
– Poznań
– Warszawa
– Wrocław

Gerda Rim 6000 sklep

Potrzebujesz więcej informacji na temat wkładki KESO RIM 6000S? Skontaktuj się z nami:

Ogólnopolski numer serwisowy
(w godzina 6:00 do 24:00): 662-869-662

Zamiennik zamka Gerda RIM 6000

Bezpieczne drzwi antywłamaniowe Gerda Star S – problematyczna wkładka z kluczem rurkowym

Drzwi antywłamaniowe Gerda Star S są bardzo popularne na polskim rynku, a zamek główny/centralny który jest w nich stosowany przez producenta to wkładka bębenkowa Gerda RIM 6000 S. Posiadacze zamków Gerda RIM 6000 S mieli do tej pory problem: brak wkładek / zamków wymiennych innych niż wkładki producenta. Klientom, którzy chcieli wymienić zamek na nowy, ponieważ zgubili klucz, mogliśmy zaoferować tylko i wyłącznie zamiennik. Nie mogliśmy również spełnić życzeń klientów, którzy chcieli mieć mniejszy klucz, nie mówiąc już o zastosowaniu zamka w systemie Master Key. Nie mogliśmy również spełnić życzeń klientów, którzy chcieli mieć mniejszy klucz, nie mówiąc już o zastosowaniu zamka w systemie Master Key. Te osoby, które miały już ten klucz („klucz rurka”) w użytku przez parę lat, znają doskonale problem zapychania się dziurki, przez co klucz nie wchodził do zamka do końca i nie można było otworzyć drzwi. Przeważnie mogliśmy pomóc klientom telefonicznie, jednakże nie raz byliśmy wzywani na usługę otwarcia drzwi „bo zamek się zepsuł”, a na miejscu okazywało się iż właśnie ten otwór w kluczu był zapchany.

Dla użytkowników zamków Gerda Star S mamy teraz bardzo dobrą wiadomość!

Firma Freiberger Sp z.o.o przy współpracy ze Szwajcarską firmą KESO – niepodważalnym liderem w świecie zabezpieczeń, wspólnie opracowała nowe rozwiązanie w postaci antywłamaniowej wkładki bębenkowej KESO 6000s dla wszystkich użytkowników bardzo popularnych na Polskim rynku drzwi antywłamaniowych Gerda Star S, do których producent nie przewidział możliwości wyboru wkładki do zamka, a klient skazany był przez wiele lat jedynie na oryginalny wkład Gerdy bez możliwości wyboru rodzaju klucza oraz klasy odporności.

Zamiennik RIM 6000 S

W dniu dzisiejszym sytuacja uległa zmianie, gdyż jako pierwsi na rynku wprowadziliśmy zamiennik wkładki bębenkowej GERDA RIM 6000 S montowanej standardowo do drzwi Gerda Star S w postaci wkładki bębenkowej KESO RIM 6000 S, która pasuje 1:1 w miejsce oryginalnej wkładki do zamka w rozmiarze L 41:41 – jest to jedyny rozmiar tych wkładów, który steruje wszystkimi ryglami w drzwiach bez konieczności ingerencji w mechanizm sterowania zamkiem.

Drzwi Gerda Star S to jedne z najmocniejszych drzwi na Polskim rynku. Drzwi posiadają 12 ruchomych rygli, ryglujących skrzydło do futryny w sześciu punktach.

KESO Rim 6000 vs Gerda Rim 6000 S – 4 klucze w komplecie nie do podrobienia!

Szwajcarski zamek KESO RIM 6000 S do drzwi Gerda Star S posiada w komplecie 4 sztuki kluczy chronionym patentem Omega2 oraz zastrzeżonych specjalną kartą bezpieczeństwa, co gwarantuje całkowite bezpieczeństwo w przypadku, gdy klucz trafi w niepowołane ręce. Nie ma możliwości skopiowania go w punktach bez posiadania karty zabezpieczającej, w przeciwieństwie do oryginalnego wkładu Gerdy, w którym klucze nie są w żadnym stopniu zabezpieczone i można je kopiować w dowolnym punkcie bez konieczności posiadania jakiegokolwiek dokumentu, który upoważniał by do takiej operacji.

Wkładka KESO RIM 6000 S – Do drzwi Gerda S – teraz z kolorowymi kluczami

W odpowiedzi na zapytania klientów, wprowadziliśmy do sprzedaży KESO RIM z kolorowymi kluczami. Klucz nie tylko lepiej leży w ręku, ładniej wygląda ale również umożliwia lepsze rozróżnienie wśród innych kluczy. Wkładka KESO RIM w komplecie z kolorowymi kluczami jest dostępny w naszych sklepach stacjonarnych, sklepie internetowym jak również bezpośrednio u naszych mobilnych techników zamawiając usługę wymiany wkładki bezpośrednio w Państwa domu.

Teraz RIM 6000 S z ujednoliconym kluczem i w systemie Master Key

 

Klucze Gerda RIM 6000 SZamek Gerda RIM 6000 S 4 klucze

Dodatkowym atutem wkładki KESO, w przeciwieństwie do wkładu Gerdy, jest możliwość tworzenia bardziej rozbudowanych systemów Master Key lub jakiegokolwiek prostszego ujednolicenia klucza, tzn. że tym samym kluczem jesteśmy w stanie np. otworzyć drzwi Gerda Star S, zamek dodatkowy oraz inne drzwi w danym mieszkaniu lub domu np. skrzynkę na listy czy też garaż albo kłódkę w piwnicy.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy obsługiwać wszystkie zamki w domu za pośrednictwem jednego klucza bez konieczności noszenia całych kompletów kluczy w kieszeni. Zyskujemy również wygodę, bezpieczeństwo i komfort korzystania.

Po zastosowaniu wkładki KESO Rim 6000S do drzwi Gerda Star S, drzwi w takim zestawieniu wytrzymują łączny nacisk 12 ton i DWUKROTNIE przewyższają wymagania stawiane drzwiom klasy C.

Zamek KESO RIM 6000 S : szwajcarskie bezpieczeństwo – polskie ceny!

Warto dodać, że cena wkładki bębenkowej KESO RIM 6000 S do drzwi Gerda Star S jest taka sama jak za oryginalny wkład Gerdy, natomiast bezpieczeństwo precyzja i niezawodność dużo wyższa niż w przypadku zastosowania oryginalnego wkładu firmy Gerda.

Odpowiednik zamka Gerda Rim 6000

Jak rozpoznać jaki model drzwi Gerda posiadamy ?

Jest kilka sposobów. Przede wszystkim: na tabliczce znamionowej na boku drzwi od strony zawiasów lub w papierowej gwarancji.

Jeśli są to drzwi Gerda Star S to klamki są starego typu na niepodzielnych tarczach jak na zdjęciu poniżej.

Drzwi produkowane były do przełomu roku 2000, zaś po roku 2000 nastąpiło zaprzestanie produkcji drzwi Gerda Star S i zastąpił je model Gerda Star SX.

Gerda RIM 6000 SGerda RIM 6000 SX

Gdzie kupić zamek / wkładkę Gerda Star S

 

kup wkładke

Wkładkę można kupić u nas w sklepie internetowym (www.kupzamek.pl)

BĘBENEK GERDA RIM 6000 DO DRZWI GERDA S

Gerda Rim w sklepach

w naszych sklepach stacjonarnych:

Gdańsk ul. Gałczyńskiego 20
Katowice ul. Morcinka 11-13
Łódź ul. Pojezierska 32
Poznań ul. Murawa 37c/L5
Wrocław ul. Traugutta 144

oraz w biurze:
Warszawa Al. Jerozolimskie 214

Sklepy z wkładkami Gerda Rim

Zakup zamków KESO RIM 6000 S jest możliwy bezpośrednio u naszego technika.

W miastach :
– Gdańsk – Gdynia – Sopot
– Gliwice
– Kraków
– Łódź
– Zabrze

Gerda Rim 6000 sklep

Potrzebujesz więcej informacji na temat wkładki KESO RIM 6000S? Skontaktuj się z nami:

Ogólnopolski numer serwisowy
(w godzina 6:00 do 24:00): 662-869-662

Montaż zamka Gerda RIM 6000 S w drzwiach antywłamaniowych – ślusarz, „złota rączka” czy fachowiec – czyli zamontować samemu czy zlecić to fachowcom?

Montaż wkładki Gerda Rim 6000S nie jest co prawda trudny, lecz jeśli ktoś jeszcze nigdy tego nie robił lub nie czuje się „technicznie na siłach”, oferujemy montaż zamka Gerda S na miejscu. Poprzez własny montaż można czasami wykonać więcej zniszczeń i ponieść przy tym więcej kosztów, aniżeli zaoszczędzić J. Zlecając nam usługę montażu zamka, możesz być pewny, że usługa będzie wykonana fachowo i bezproblemowo, a na życzenie klienta nasz fachowiec wyreguluje drzwi i przesmaruje mechanizm zamka. Ponadto zapewniamy serwis zamków drzwi Gerda 7 dni w tygodniu oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zamków przez nas montowanych.

Ile kosztuje wymiana wkładki Gerda w drzwiach?

Koszt wymiany wkładki wynoszą od 97 zł plus cena wkładki. Cena montażu jest uzależniona od terminu montażu: w tygodniu czy w weekend, w ciągu dnia czy w godzinach wieczornych. Wpływ na cenę ma również czas i odległość dojazdu. Cena montażu zamka Gerda Star S (lub innych zamków antywłamaniowych) jest podawana telefonicznie i dopiero po jej akceptacji przez klienta technik wyjeżdża na zlecenie.

Wskazówki dla użytkowników „starych” zamków GERDA:


Czym smarować zamek / wkładkę Gerda?

Do konserwacji zamków Gerda używa się specjalnego preparatu – płynu do konserwacji zamków Gerda. Kupić można go w każdym dobrze wyposażonym sklepie z zamkami lub w naszym sklepie internetowym (tutaj) – cena jest naprawdę bardzo niska! Tym preparatem można również wyczyścić zamek, przesmarować wkładkę Gerda na klucze nacinany i nawiercany, natomiast smarowanie Cylindrów RIM 6000 S jest NIEZALECANE !

Czy zamki Gerda pasują do drzwi Dierre?

Nie, ale i tutaj mamy gotowe rozwiązanie. Zainteresowanych wymianą klucza piórowego Dierre na bezpieczny system z „małym” kluczem prosimy o kontakt telefoniczny.

Czy zamek Gerda RIM 6000 SX to to samo co RIM 6000 S ?

NIE! Wkład Gerda SX ma inną konstrukcję aniżeli Gerda S – nie wielką, ale jednak. Dlatego: RIM SX nie pasuje do drzwi Star S, a RIM S nie pasuje do drzwi Star SX

 

Zamiennik zamka Gerda RIM 6000S Zamiennik zamka Gerda RIM 6000SX

Nazewnictwo wokół tematu Gerda RIM 6000 s – czyli jakich jest fachowa nazwa

„Zamek to wkładka, a wkładka to zamek” – pojęcia są często mylone, a najczęściej po prostu nie wiadomo jak się to nazywa.

Cylinder Gerda RIM 6000 S L 41/ 41 (takiego nazewnictwa używa producent) często jest nazywany przez klienta jako: zamek Gerda, wkładka lub zamek dwubębenkowy – dlatego też i my używamy takowych pojęć na tej stronie.

Naprawa i wymiana zamka Gerda RIM 6000 S – jak naprawić i czy warto?

Zamka RIM 6000 S nie opłaca się naprawiać.
Po pierwsze: zamek jest tak skonstruowany, że jego demontaż na części pierwsze jest utrudniony
Po drugie: części (sztyfty, bolce, rdzeń i obudowa od wewnątrz) są po paru latach użytkowania zamka wytarte, a sprężynki które w środku cylindra się znajdują „zmęczone”
Po trzecie: ponowne złożenie i ZABEZPIECZENIE cylindra tak, aby się „nie rozleciał na części pierwsze” jest trudny.
Podsumowując czas i części zamienne przekraczają przeważnie sumę, która wyda się na nowy. Dodatkowo: przy zakupie nowego zamka otrzymujemy nowe klucze (a nie wytarte/zużyte) i pełną gwarancję producenta.

Naprawa i wymiana zamka Gerda ZW 6000 w drzwiach Star S – jak naprawić, jak wymienić i czy warto?

1. Zamek Gerda ZW6000 do drzwi Gerda Star S jak najbardziej opłaca się naprawić, jeśli nie jest zbyt mocno zużyty. Przeważnie wystarczy wymienić jedną z czterech sprężyn znajdujących się w kasecie zamka i zamek znów działa. Dodatkowo warto sprawdzić sprężynki w okuciu (szyld zewnętrzny i wewnętrzny) drzwi – tam są dwie sprężynki (jedna w zewnętrznym szyldzie, druga w wewnętrznym szyldzie) wspierają powrót klamki do pozycji wyjściowej (górnej). Jeśli ktoś już kiedyś rozkładał zegarek na części pierwsze i udało mu się z powrotem złożyć (i zegarek zaczął chodzić J ), poradzi sobie bez problemu również z naprawą zamka Gerda ZW 6000.

2. Odradzamy samemu wymieniać zamki Gerda ZW 6000. Zamek ZW 6000 nie można wymienić „jeden do jednego”, ponieważ producent zmienił technologię wykonania – zamek Gerda ZW 6000 można wymienić bezproblemowo w nowszych drzwiach Gerda Star SX, ale jeżeli ten zamek chcemy zastosować w starszym typie drzwi Gerda Star S, jesteśmy zmuszeni do pewnych przeróbek w drzwiach i okuciu. Stary odpowiednik zamka Gerda ZW6000 do drzwi STAR s nie jest już produkowany.

Regulacja drzwi, Serwis zamków Gerda 7 dni w tygodniu

Masz problem z drzwiami, zacinający się zamek Gerda lub wiszące klamki, musisz wymienić zamek na nowe klucze – dzwoń do nas i korzystaj z naszego doświadczenia.

Jeśli nie jesteśmy pomóc telefonicznie: przyjedziemy, doradzimy, naprawimy lub wymienimy, sprawdzimy zamek i drzwi z zachowaniem pełnej gwarancji.

Ogólnopolski numer serwisowy (w godzina 6:00 do 24:00): 662-869-662

Zamki Gerda do drzwi