Nowoczesne zamki hotelowe na kartę – oznaką prestiżu obiektu

Jak działa zamek hotelowy na kartę?

Zamek hotelowy na karteNowoczesne zamki hotelowe to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej właścicieli tego typu obiektów.  Usprawniają one znacznie obsługę klientów oraz podnoszą prestiż lokalu.

Nowoczesny zamek hotelowy to system jednego klucza, ułatwiający kontrolę nad dostępem do przypisanych mu pomieszczeń. Przy czym nie muszą to być jedynie pokoje hotelowe.

Nowoczesne zamki hotelowe służą też do Obsługi windy i uprawniają do wstępu na: siłownię, SPA, basen czy korzystania z innych oferowanych przez hotel punktów i usług. W razie zgubienia karty, przypisane jej funkcje zostają automatycznie anulowane, a gość otrzymuje na recepcji nowy klucz. Cały system sterowany jest przy pomocy programu komputerowego, do którego mają dostęp jedynie właściciel oraz osoby pracujące na recepcji.

Najważniejszy element tego typu zamków stanowi karta zbliżeniowa, zastępująca tradycyjny klucz. Ażeby otworzyć drzwi przy jej pomocy, należy umieścić ją w czytniku. Odczyt następuje w ciągu sekundy. Otwarcie sygnalizowane jest przez system przy pomocy sygnału dźwiękowego i świetlnego. Wtedy klamka staje się aktywna i można wejść do środka pomieszczenia.

Karta działa jedynie na obszarze hotelu i upoważnia do swobodnego poruszania się po nim. W zależności od indywidualnych ustawień, przy pomocy karty można również włączyć prąd w pomieszczeniu lub uruchomić określone urządzenia.

Każdy taki nowoczesny zamek hotelowy na kartę posiada dodatkowo:
•             rejestrator – zapisujący wszystkie zdarzenia wykonywane na zamku;
•             funkcję alarmu – informującą o niedomknięciu drzwi.

Nowoczesne zamki hotelowe – zalety

Nowoczesne zamki hotelowe na kartę cieszą się wzrastającą popularnością. Jest to podyktowane listą korzyści, którymi może pochwalić się ten system.
Do najważniejszych z nich należą:
•             wielostronne zastosowanie – jedna karta może otworzyć pomieszczenie, uruchomić windę czy posłużyć do włączenia określonego urządzenia;
•             wygoda użytkowania – gość nie musi pamiętać kodów, ani martwić się o zagubiony klucz;
•             sygnalizacja o niedomknięciu drzwi – dzięki czemu łatwiej uniknąć zagrożenia włamaniem;
•             zwiększona gwarancja poczucia bezpieczeństwa w trakcie pobytu w hotelu;
•             opcja oszczędzania energii zużywanej przez gości hotelowych – mogą one sięgnąć nawet 20%.
Ponadto, w sytuacji, gdy karta zostanie zgubiona lub skradziona, zbędnym okazuje się kosztowna wymiana zamków czy konieczność dorobienia kluczy.

Nowoczesne zamki hotelowe na kartę to bardzo funkcjonalne rozwiązanie zapewniające gościom większe poczucie bezpieczeństwa i komfortu. To także sposób na podniesienie prestiżu danego obiektu. Warto zatem inwestować w nowoczesne rozwiązania. Skontaktuj się z nami – 662-869-662